“Ну чому в тобі зовсім немає нунчі?!” – так батьки часто лають своїх дітей у Південній Кореї.
Нунчі – це корейське слово, яке буквально перекладається як “вимірювання на око”. Суть цього слова полягає в умінні оцінювати думки та почуття інших людей, що дозволяє встановити гармонійні та довірчі відносини з оточуючими.
Розберемо на конкретному прикладі. Ваш однокласник, одногрупник чи колега щойно не дуже впевнено розповів свою доповідь. Вчитель, викладач чи начальник запитує аудиторію, чи має вона запитання. Усі мовчать, і раптом ви кажете: «У мене є питання».
Або так. У компанії всі обговорюють, як минуло їхнє літо, хтось побував на морі, хтось – у горах, усі розповідають про свої неймовірні подорожі, але один із співрозмовників мовчить і сумно усміхається. Раптом ви питаєте його: «А як минуло твоє літо?».
Якщо ці сценарії вам знайомі, вам треба попрацювати над своїм нунчі. Це чимось схоже на почуття такту або на емоційний інтелект, який останнім часом стає однією з найбільш затребуваних м’яких навичок серед роботодавців. Якщо ви вмієте вчасно промовчати або направити розмову в інше русло, перш ніж співрозмовник відчує себе ніяково, то у вас є суперсила під назвою нунчі.
Нунчі – це здатність швидко оцінити ситуацію і вчасно зреагувати на те, що відбувається, це вміння зрозуміти думки і потреби людини перш, ніж він про них заявлять прямо, це вміння вловлювати настрої, що відбуваються в колективі. Це одна з основ досягнення гармонії у суспільстві. Корейці навіть мають приказку: «Половина суспільного життя – це нунчі».
Кімната, де знаходиться група людей, – це єдиний, живий організм. У кімнати є свій настрій, своя температура, своя атмосфера, що вимірюються рівнем благополуччя та перебувають у постійному русі. Це позначається загальним словом “бунвіги”. Кожен робить свій внесок у бунвіги за рахунок своєї присутності. Діючи без нунчі, ви руйнуєте бунвіги всієї кімнати. Діючи з “швидким” нунчі, ви для всіх покращуєте атмосферу в кімнаті.
Найважливішою характеристикою нунчі є швидкість, тому що нунчі передбачає швидку реакцію на зміни, як сигнали яких можуть виступати жести, погляд, вираз обличчя або слово. Тому про людей, які мають цю суперсилу, не говорять, що у них хороше нунчі, кажуть, що у них саме швидке нунчі.
Проте з нунчі не варто переборщувати, щоб не скотитися до підлабузництва та маніпулювання співрозмовниками заради особистих інтересів. Правильний похід до нунчі таким чином здатний відчинити перед вами багато дверей. Є один старий корейський вислів про силу нунчі: «Маючи швидкий нунчі, ти зможеш їсти креветки навіть у монастирі».
Нунчі іноді називають «перевагою аутсайдера», тому що досягти успіху в корейському суспільстві можна завдяки одному тільки швидкому нунчі, не маючи більше жодних інструментів. І, навпаки, забувши про нунчі, можна легко втратити свої привілеї.
Читайте також: Корейські секрети краси
Все, що вам потрібно для швидкого нунчі, це ваші очі та ваші вуха. А ще не завадить знання кількох правил,
Правила нунчі
- Очистіть свій розум. Забобони та очікування заважають вам краще розуміти та відчувати людей.
- Слідкуйте за кімнатою. Якщо ви той, хто щойно увійшов до кімнати, і всі інші були там довше, ніж ви, то стежте за ними, щоб отримати інформацію про кімнату.
- Усвідомте свій вплив. Коли ви входите до кімнати, ви змінюєте її. Ваша присутність вже змінює ситуацію, навіть якщо ви не говорите жодного слова.
- Будьте вправними, будьте швидкими. Швидко збирайте дані, швидко обробляйте, швидко адаптуйтесь. Кімната, в яку ви увійшли 10 хвилин тому, це не та кімната, в якій ви знаходитесь зараз. Все рухається та змінюється.
- Читайте між рядками. Люди не завжди говорять те, що думають, і це їхнє право. Якщо хтось боїться бути прямолінійним, не ставте його у таке становище.