Північна і Південна Корея різниця в тому, що у Північній Кореї існує комуністична диктаторська форма правління, а у Південній Кореї – демократична форма правління, це головна ключова відмінність між ними.
У роки холодної війни велика країна, розташована на Корейському півострові, була розділена на 2 частини. Незважаючи на те, що Північна та Південна Корея мають однакову мову та культурні тисячолітні традиції, життя населення суттєво різниться. Які зміни є у двох державах із загальною історією, докладно розповість запропонована стаття.
Опис Північної Кореї
Повна назва країни – Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР). Столиця – Пхеньян. Північна Корея є атеїстичною державою, розташованою у Східній Азії. Має вихід у Жовте та Японське моря. Населення – близько 26 млн осіб. Державна мова – корейська, валюта – вона. Головними союзниками є Китай та рф.
Понад 70% території – це гориста місцевість. Взимку температура повітря може опускатися до –13 °C, а влітку – до +29 °C. Зими сухі, а літо дуже вологе та спекотне.
Інформація про Південну Корею
Повна назва держави, що розташувалася на півдні Корейського півострова – Республіка Корея (РК). Столицею є Сеул, державна мова – корейська. Населення становить близько 51 млн. чоловік. Територія – рівнинна. Зимова температура не опускається нижче 10 ° С, влітку – не підвищується вище 30 ° С.
РК є демократичною державою, має Президента та парламент. Демократичний лад вітає наявність кількох партій, конкуруючих між собою, націленість на ринкову економіку та розвитку капіталізму. Головними союзниками у всіх сферах життя є США та Японія.
Південна Корея – світська держава відкритого типу, з розвиненою промисловістю та сільським господарством. В даний час країна займає провідне місце у світі за електронними технологіями, робототехнікою, медициною та індустрією краси.
Північна і Південна Корея різниця
Внутрішній устрій суспільства Північної Кореї овіяний похмурим ореолом таємниці. Більшість людей побут цієї країни видається схожим на умови у Радянському Союзі наприкінці 40-х – початку 50-х. При цьому офіційна лінія урядових відомостей та реальні факти багато в чому розходяться.
Основна інформація про рівень життя сягає світових ЗМІ від людей, які змогли незаконно залишити кордони держави. Їхні описи повсякденного життя викликають асоціації з романом-антиутопією Оруелла «1984», в якому дано одну з перших моделей тоталітарного суспільства в літературі. Виховання свідомих громадян починається чи не з самого народження – система освіти в дитячих садках, школах та інститутах спрямована на прищеплення традиційних цінностей, що проповідують шанування північнокорейських лідерів – Кім Ір Сена та Кім Чен Іра, навколо яких споруджено культ особистості.
Південна Корея вибрала іншу траєкторію розвитку. Завдяки їй країна пережила підйом, який отримав поетичну назву «стрибок азіатського тигра».
Життя у найбільших містах Південної Кореї – Сеулі, Пусані, Інчхоні – тече у тому ж ритмі, що й у мегаполісах Європи та Америки. Хмарочоси, неонові вивіски та автомобілі створюють урбаністичний краєвид. При цьому впровадження інновацій дозволяє сміливо називати мегаполіси Південної Кореї містами майбутнього.
Читайте також: Як навчитися читати по-корейськи
Однак навіть у самому центрі столиці знаходяться великі квартали, де збереглися зразки традиційної архітектури. Інтерес туристів є досить великим, так як це території які відображають історичні особливості країни, й відповідають усім стандартам якості сфери обслуговування. Північна і Південна Корея різниця насправді дуже велика як бачите.