Пусан – друге за величиною південнокорейське місто. Але, що характерно, іноземці, найчастіше, не мають ні найменшого уявлення і навіть не чули про нього.
Як дістатися? Де зупинитися?
Якщо мандрівники починають своє турне по Південній Кореї з Сеула, то дістатися до Пусана можна трьома способами: на авто, поїздом або навіть літаком. Автомобіль найдешевше, але швидкісний поїзд – найшвидший варіант. На поїзді, наступному за маршрутом «Сеул-Пусан», дістатися до міста можна всього за дві з половиною години.
У місті можна відшукати досить недорогі готелі – навіть в центрі, де неймовірно багато самих різних закладів формату HoReCa (кафе, бари, ресторани), а також, безліч магазинів, де можна порівняно недорого придбати собі сувенір на пам’ять про морську столицю Південної Кореї. Тут можна знайти готель, в якому зняти номер на ніч коштує 30 американських доларів, номер буде чистий, прибраний, охайний і з усіма необхідними для проживання дрібницями.
Можна заселитися в готель покруче і по дорожче – і ви отримаєте величезний номер з гостинним куточком і порівняно компактною кухнею, оснащеною плитою і видом на море. Наприклад – пляж Хеунде, один з найвідоміших корейських пляжів.
Пусан – місто контрастів
Перше, що може привабити туриста – найбільший торговий центр світу.
Друге – зачаровують погляд мости, один з яких відомий далеко за межами Пусана і носить звучне ім’я Квенан. Щовечірнім шоу, яке збирає глядачів – коли міст підсвічують різнокольоровими променями софітів – можна з комфортом милуватися з пляжу Квенналі, що розкинувся навпроти.
До речі кажучи, пляжі на узбережжі Південної Кореї – розкішні, чисті, дуже непогано обладнані. Правда, тут вельми короткий сезон для купання – з травня по кінець серпня.
Власне кажучи, уздовж берегової лінії місто забудоване розкішними готелями, ресторанами і може, на перший погляд, здатися, що перед поглядом мандрівника розкинувся величезний курортний центр. Можна легко уявити собі, що в цій красі і розкоші купається весь Пусан, який являє собою курортним містом від початку і до кінця.
Але, коли заходиш всередину міста, пробираючись у напрямку до його центру, Пусан показує свої хмарочоси ділового центру-сіті, футуристичні конструкції метрополітену, гігантські автомагістральні розв’язки і гілки шляхопроводів – і мана міста-курорту сходить нанівець.
Ближче до моря Пусан постає в новому амплуа – промислового порту, акуратно вбудованого в гірський ландшафт.
Три місця, які варто відвідати
Побувавши в Пусані, обов’язково варто відвідати три місця міста, які дозволять відчути його цілком і повністю.
Одне з них – храм Хедон Енгунса. Храм дуже подобається як місцевим жителям, так і приїжджим. Причина – повір’я, згідно з яким бажання, загадане в храмі, обов’язково збудеться.
По дорозі до нього на алеї встановлені фігури будд з шухлядками для пожертвування: загадав бажання – пожертвуй монету. Кожен будда виконує певні бажання, головне – не переплутати. Алея закінчується багатоярусною пагодою з автомобільним колесом в підставі – тут можна загадувати бажання на удачу.
Сам храм досить незвичайний по розташуванню – адже всі буддійські монастирі, зазвичай, побудовані в горах, а цей – розташований на морському узбережжі. За легендою, його будівельникові-ченцеві це мальовниче місце вказав уві сні морський цар, який був йому верхом на драконі. Храм збудували в XIV столітті нашої ери, через два століття його зруйнували японські війська. Потім в 30-і роки XX століття-го храмовий комплекс відновили.
Друге місце – Ендусан, найстаріший міський парк, розбитий в 16 році минулого століття. Найпопулярніша пам’ятка парку – Пусанський маяк, який вважається символом міста.
Вежа, що височіє над рівнем моря на сто двадцять метрів, була закладена в 1973-м, а в 2012-му міське правління оголосило Пусанську вежу найвищим маяком світу.
Третє місце – ринок Чагальчхі, найбільший в Азії ринок морепродуктів. Тут можна не тільки помилуватися на екзотику корейського ринку, а й смачно поїсти – її ж.
І, звичайно ж, Пусан потопає в квітах, якими місто буквально заполонене – вази, клумби, квіткові композиції незмінно радують око, буквально, на кожному кроці.
Побувати в Південній Кореї і не відвідати Пусан – це все одно, що з’їздити в Париж і не пройтися по Єлисейських полях. Вражень все одно буде чимало – але ось яскравість їх і колорит відчути до кінця не вийде.