10 Чер 2023

Як влаштована шкільна освіта в Кореї

корейська школа

Згідно з інформацією агентства Bloomberg, опублікованій в 2019 році, лідерство серед інноваційних економічних систем знову зберігає Південна Корея. Така стабільна позиція пояснюється особливою увагою до «трьох китів» розвитку:

  • поширенню високих технологій;
  • власним дослідженням корейців;
  • якісної вищої освіти.

Шлях до успіху, однак, починається значно раніше, ще на шкільній лаві. Юні корейці починають його з шести років, коли вони приходять в перший клас і він може тривати 12 років.

Структура шкільної освіти в Південній Кореї

Освіта в цій країні складається з трьох ступенів, як і в більшості світових держав: початкова, середня, старша школа. Школи знаходяться в різних будівлях, так як всі щаблі розділені. У минулому для переходу на новий рівень здавали іспити, сьогодні зберігаються вступні випробування при переході в старшу школу. Втім, вони носять скоріше характер діагностики, а не контролю.

Початкова школа є обов’язковою для кожного юного громадянина. Протягом усіх шести років навчання з хлопцями працює один учитель. В програму вивчення включені корейська мова, математика, базові знання з природничих наук, музика, малювання, корейська культура. У приватних школах може бути включена і англійська мова.
Середня школа також обов’язкова, так як є частиною програми базової освіти. Термін навчання на цьому етапі дорівнює трьом рокам. У порівнянні з початковою школою, тепер навантаження більше: занурення в науки поглиблюється, обсяг отриманих знань великий, з’являються нові предмети. Ті самі високі технології прийшли в школу і нерідко вчителів підміняють – роботи. Наприклад, вони допомагають школярам освоювати правильну англійську вимову. Закінчивши середню школу, підліток може вибирати – вчитися далі в школі або вступати до коледжу.
Старша школа варіативна. Загальні школи переважно готують до продовження навчання у ВНЗ. Тут підлітки вивчають гуманітарні або природні науки в залежності від своїх здібностей і бажань. Відбувається своєрідна профілізація, що дозволяє розвивати індивідуальність юного корейця. Ці школи вважаються більш престижними. У практичних школах до загальних знань додаються професійні. Тут також розвинена профілізація: можна вибрати поглиблене вивчення сільського господарства, промисловості, комерції і т.д. Випускники практичної школи можуть відразу приступити до трудової діяльності, а можуть продовжити навчання у вищому навчальному закладі.

Принципи шкільної освіти в Південній Кореї

освіта в кореї

Південнокорейська конституція гарантує отримання освіти, а держава пильно стежить за її якістю. Рівень майстерності вчителя, програми, навчальні матеріали знаходяться під строгим контролем. Влада Південної Кореї ревно ставляться до забезпечення принципу рівного доступу до освіти.

Управління організацією системи освіти зосереджено в руках єдиного міністерства. Для всіх ступенів шкільної освіти розроблені єдині програми, навчальні посібники, методичні рекомендації проведення уроків. Безумовно, вартість навчання в державних школах єдина для всіх.

Державні школи приймають в свої стіни тільки дітей, закріплених за конкретним мікрорайоном за пропискою. Багато батьків прагнуть визначити своїх нащадків в приватні школи. Конкурс становить 2-3 людини на місце. Але і тут немає ніяких іспитів або рейтингів. Зарахування відбувається шляхом жеребкування. Ті, кому не пощастило, йдуть в державні школи.

У Південній Кореї вважають, що якість одержуваних знань залежить не тільки від наполегливості учня але в значній мірі від учителя. Прагнучи до рівності умов, влада намагається зрівняти і школи за якістю навчання. Якщо в одній школі збереться багато сильних вчителів, то її випускники отримають більше шансів на вступ до ВНЗ, ніж випускники зі школи з менш сильним викладацьким складом. Щоб не допустити такого перебігу подій, існує правило: учитель не може довго працювати на одному місці. Відбувається постійна ротація кадрів, що дозволяє підтримувати приблизно однаковий рівень всіх шкіл.

Школярі проводять в навчальному закладі весь день. Снідають, обідають і навіть вечеряють вони в шкільній їдальні разом з учителями. Звичайне меню повинно бути збалансованим і складається з приготованих різними способами супів, рису, кімчі, м’яса або риби, овочів, фруктів. Приносити свою їжу в школу не прийнято, допустимі тільки напої.

Південнокорейська школа строга. Але і результат надзвичайно високий: 99,6 -99,8% випускників загальних і практичних шкіл вступають до ВНЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *