25 Бер 2023

Національний музей Кореї

Національний музей Кореї

Національний музей Кореї в Сеулі – своєрідний рекордсмен серед усіх корейських музеїв. Цей центр культури, сховище історичних артефактів, картин та інших предметів мистецтва є найбільшим із подібних центрів у Південній Кореї, а також одним із найбільших музейних комплексів Азії та світу. Площа Національного музею складає понад 137 000 кв. м, він розміщується в спеціально відбудованій для нього в 2005 році будівлі, що нагадує корейські фортеці в сучасному виконанні. Колекції музею налічують близько 220 000 екземплярів, але в постійних експозиціях виставлено лише невелику частину цих скарбів – близько 13 000 предметів.

З культурою та історією Кореї відвідувачі можуть ознайомитись, відвідавши шість постійних експозицій. Вони розповідають про такі історичні періоди, як стародавні часи та Середньовіччя, ранній новий час тощо. Цікаві експонати можна побачити у так званій галереї пожертвувань, а справжні шедеври каліграфії, образотворчого мистецтва, скульптури, ремісничої справи – у спеціально відведених для цих напрямів відділах. Особлива гордість Національного музею Кореї, про яку у своїх програмах згадує ЮНЕСКО, це предмети, підняті з борту затонулого китайського судна XIV століття. Ці знахідки наочно представляють різноманітність товарів, що «ходили» знаменитим Великим шовковим шляхом.

Національний музей Кореї

Інтерес гостей Національного музею Кореї в Сеулі викликають зразки корейської архітектури, якими можна помилуватися на території навколо основної будівлі. Навколо цих кам’яних пагод, скульптурних груп та яскравих павільйонів, оточених водоймами, квітами та деревами, особливо приємно поблукати у погожий день. Також на відвідувачів чекають відкриті музеї лекторій, дитячий музей, зони відпочинку та кафе.

Читайте також: Село Букчон Ханок

Не знаю, чия це заслуга: компанії Samsung, інших хороших спонсорів та меценатів, міністерства культури, спорту та туризму, яке управляє музеєм, чи інших сил, але – УВАГА! – Вхід до музею безкоштовний. Приходь хоч щодня, милуйся, вивчай, дивися і слухай скільки завгодно. Мені здається, отож і треба просувати в маси культуру країни, а зовсім не за принципом «діти – сто, дорослі – триста, іноземці – п’ятсот».

Національний музей Кореї

Є в музеї і спеціальна платна експозиція. Вона теж величезна, принаймні зовні це крило виглядає майже таким самим великим, як усі. Якщо хочете відвідати цікаві місця, відвідайте Національний музей Кореї обов’язково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *