29 Тра 2023

Як швидко вивчити корейську мову з нуля самостійно

Як швидко вивчити корейську мову

Як швидко вивчити корейську мову з нуля самостійно? Хочете дивитися корейські шоу в оригіналі і підспівувати популярним K-Pop групам? А може бути, ви бажаєте іммігрувати в Південну Корею? Саме час вивчати мову! Буде складно але освоїти ази реально всього за 3-4 місяці. Розповімо про те, як безкоштовно і самостійно вивчити корейську мову в домашніх умовах всього за 5 хвилин в день.

Що потрібно знати про корейською мовою

Сучасний корейський був сформований в 1443 році і сьогодні на ньому говорить більше 80 мільйонів чоловік по всьому світу. Алфавіт складають 14 приголосних і 10 голосних букв, крім них є 16 дифтонгів і подвійних приголосних, сукупно виходить 40 букв.

Але не розслабляйтеся: щоб зробити ваше життя ще цікавіше, корейці дбайливо запозичили у китайців ще 3 000 ієрогліфів і використовують їх в рамках діалекту Ханча.

Правда застосовуються вони переважно в іменах, релігійних трактатах, діловому листуванні і класичній літературі.

Корейська мова зовсім не схожа на індоєвропейські мови, тому україномовній аудиторії вчити його трохи складно. Головне – це мотивація, яка визначається метою. Мета визначить модель і програму навчання.

Дайте відповідь на просте запитання: для чого ви хочете вивчити мову? Якщо хочете підспівувати корейським виконавцям – досить вивчити алфавіт, слухати і перекладати тексти пісень. Хочете спілкуватися з корейцями або відправитися в Південну Корею як турист – вивчіть базову граматику і близько 500 слів. А ось для імміграції, навчання і роботи будуть потрібні регулярні заняття з носієм мови.

Мотивація, програма і модель навчання

Після встановлення цілі приступайте до пошуку мотивації. Які вигоди ви отримаєте з знання корейської мови? Чи зможете вільно спілкуватися з його носіями в рамках роботи або навчання, отримаєте підвищення по роботі, комфортно відпочинете в Сеулі і так далі. Визначте конкретні вигоди. На жаль, більшість задаються подібними питаннями з єдиною мотивацією, це закоханість в K-Pop і популярних виконавців. Але навіяна музикою ейфорія швидко розбивається в складну граматику і навіть написання букв. Тому важливо визначати предметні і навіть меркантильні вигоди.

Коли мотивація знайдена, приступайте до вибору моделі навчання і складання програми. Домогтися результату можна тільки при регулярних заняттях і коректному з педагогічної точки зору плану.

Візьміть за основу програму, складену викладачами мовних шкіл або укладачами підручників, після адаптуйте її під себе.

Найкраще займатися в один і той же час 3-4 рази в тиждень і щодня повторювати вивчені слова і фрази – це легко зробити за 5 хвилин, використовуючи мобільний додаток.

Модель навчання безпосередньо залежить від його форми. Це може бути:

 • Проходження курсів.
 • Самостійні заняття вдома.
 • Вивчення мови з репетитором.
 • Навчання в іноземних школах.
 • Заняття з носіями мови.

Форму навчання краще вибирати в залежності від мети, яку ви перед собою ставите. Корейська мова характеризує висока складність вимови та граматики. Вивчити її до гідної для імміграції та роботи рівня без занять з репетитором і тривалого проживання на території

Читайте також: Секрети краси кореянок

Південної або Північної Кореї практично неможливо. Але навчитися читати, писати, розуміти тексти пісень і дивитися телешоу в оригінальній озвучці вам цілком під силу.

ТОП-4 сервісів для вивчення корейської мови з нуля

Вчити корейську мову самостійно не так просто, як може здатися на перший погляд. Але якщо ви хочете освоїти базовий рівень і тільки в подальшому задуматися про підвищення розмовних навичок – використовуйте безкоштовні навчальні сервіси. Ми відібрали найкращі ресурси і мобільні додатки, які можуть допомогти.

LingQ

Сервіс побудований на базі теорії поліглота Стіва Кауфмана і пропонує вчити іноземні мови крок за кроком. Крім теорії і практичних занять ви отримуєте доступ до величезної спільноти учнів, педагогів та лінгвістів, де можна поспілкуватися навіть з корейцями та дізнатися їхню думку з приводу вашої письмової мови і навичок говоріння, задати питання або поділитися з кимось власними знаннями.

Hangugo

Онлайн-самовчитель корейської мови з повністю безкоштовним функціоналом. Тут є кілька рівнів – можна почати з нуля або вибрати курс для продовження навчання. Всі опції сайту настільки прості, що в них легко розібратися навіть дитині. Матеріал при цьому добре структурований, побудований за принципом «від простого до складного». Сервіс відмінно підійде для осягнення азів – алфавіту, базових правил граматики і створення початкового словникового запасу.

Book2

Мовні курси в класичному форматі, які включають в себе теорію в текстовому та аудіо-форматі, практику і додаткові матеріали. Вам належить освоїти 100 тем – від привітання та базової граматики до складних особливостей складання пропозицій, прислівників і словникових груп. Текст теорії завжди доповнює аудіозапис, який допомагає вдосконалювати навички аудіювання і розмовну мову.

Hinative

Зручний сервіс, доступний як в форматі мобільного застосування, так і для комп’ютерів, ноутбуків. Тут можна вчити десятки мов, зокрема корейський. Цікава опція – можливість задати питання носію мови. Ви можете запитати, як перевести ту чи іншу фразу, як правильно скласти речення, як підібрати необхідні слова відповідно до стилю спілкування і так далі.

Як тренувати розмовну мову

Як швидко вивчити корейську мову

Коли ви починаєте вчити мову самостійно, найбільшу складність представляє отримання навичок говоріння. Саме з цієї причини педагоги рекомендують займатися з репетитором або відвідувати країни, в яких говорять на корейському. В іншому випадку ви можете освоїти сотні слів і навіть вивчити граматику але носії мови так і не зможуть зрозуміти вас під час звичайної розмови. Якщо питання оплати навчання є принциповим і ви не хочете витрачати на нього ні гривні – користуйтеся можливостями інтернету.

5 способів тренувати розмовну мову безкоштовно:

 1. Спілкуватися з носіями мови – важливо розмовляти голосом, використовуючи месенджери, соціальні мережі, сервіси та відео-чати.
 2. Відвідувати країни, в яких говорять на корейському – мова йде не тільки про туристичні поїздки, а й про конференціях, семінарах, волонтерських заходах.
 3. Порівнювати свою вимову з промовою диктора – для цього скажіть під запис якусь фразу і порівняйте результат з вимовою аналогічного пропозиції носієм мови.
 4. Підспівувати корейським виконавцям – приглушите улюблену пісню і співайте, поступово ви почнете помічати дефекти в своїй вимові, які зможете коригувати.
 5. Відвідувати тематичні клуби – якщо ви живете в великому місті, то в ньому напевно є зустрічі спільнот, куди запрошують носіїв корейської мови.

Не виключено, що з часом ви вирішите вдатися до допомоги репетитора саме для коригування усного мовлення.

Тоді варто віддати перевагу педагогам, для яких корейська мова є рідною. Не забувайте і про можливість пройти короткострокові курси – навіть в ситуації, коли ви вважаєте за краще займатися самостійно, вони можуть виявитися корисними для проведення роботи над помилками. Не пропускайте можливість брати участь і в безкоштовних вебінарах, які так часто проводять волонтери та мовні школи.

ТОП-10 порад з вивчення корейської мови

У процесі самостійного навчання ви напевно сформуєте власну методику. Однак прислухатися до порад лінгвістів, педагогів і самих корейців варто обов’язково. Ми зібрали для вас універсальні рекомендації, які важливо враховувати в процесі занять.

1. Починайте з азів

Спочатку варто вивчити алфавіт, потім перейти до привітання, далі освоїти самі ходові дієслова і туристичні фрази. Тільки після цього можна приступати до поглибленого вивчення граматики і лексики.

2. Враховуйте заданий тон

У корейській мові багато нюансів, які важливо враховувати. Серед них тон звернення, відповідно до якого варто підбирати певні слова для спілкування в побуті, в діловому і шанобливому стилі.

3. Поринайте в мовне середовище

Почніть зі зміни налаштувань в телефоні – встановіть корейську мову. Ви точно будете плутатися але потім звикнете. Слухайте корейське радіо в машині, активно спілкуйтеся з носіями мови, намагайтеся дивитися будь-які шоу і навіть спортивні події з коментарями корейців.

4. Намагайтеся думати на корейському

Кожен раз, коли хочете про щось поміркувати і навіть коли підраховуєте вартість покупок в продуктовому магазині – намагайтеся робити це за допомогою якої вивчається. Українські слова і фрази, звичайно прослизати будуть але сприйняття корейського стане більш природним.

5. Дивіться серіали

Включайте серіали в корейській озвучці з субтитрами російською чи українською мовою і дивіться їх якомога частіше. При цьому не чіпляйтеся за кожне незрозуміле слово – намагайтеся вловити сенс певних фраз і діалогу в цілому.

6. Використовуйте вивчені слова

В іншому випадку мозок швидко почне їх забувати. Читайте літературу в оригіналі, пишіть есе і листи, як можна більше спілкуйтеся на корейському в інтернеті. Регулярно повторюйте вже вивчені слова, складайте з ними пропозиції.

7. Займайтеся регулярно

Краще приділяти заняттям по 5-10 хвилин щодня, ніж вчити мову 1 раз на тиждень протягом 2-х годин. Чим більше частими будуть уроки, тим краще. Тим швидше ви освоїте ази і зможете перейти до розширення словникового запасу.

8. Намагайтеся урізноманітнити заняття

Якщо ви будете постійно сидіти над підручниками, то з часом від мотивації не залишиться і сліду. Урізноманітніть класичні уроки спілкуванням, слухаємо і перекладом пісень, читанням корейських ЗМІ і літератури, переглядом фільмів і серіалів.

9. Постійно працюйте над вимовою

Порівнюйте свою вимову з тим, як читає аналогічну фразу диктор, прагніть досягти максимальної відповідності. Тренуйте розмовну мову в процесі спілкування з корейцями, відвідуйте мовні клуби, беріть участь в вебінарах.

10. Використовуйте можливості інтернету

Оточіть себе ресурсами, які допоможуть у вивченні мови – встановіть мобільні додатки, додайте в закладки браузера навчальні сервіси, підпишіться на тематичні групи в соціальних мережах. Використовуйте їх як можна частіше.

Висновок

Вивчити корейську мову в домашніх умовах досить складно. Але якщо ви не плануєте імміграцію і працевлаштування в якості перекладача, тоді отримати базовий рівень цілком реально. Для цього важливо визначити мотивацію, підібрати оптимальну програму і забезпечити регулярні заняття – хоча б 3-4 рази на тиждень мінімум по 30 хвилин.

Варто використовувати максимум сервісів і мобільних додатків, а також не залишати поза можливість поспілкуватися з корейцями «голосом». Для цього використовуйте тематичні спільноти, шукайте громадян Південної Кореї в соціальних мережах і чатах, не соромтеся звертатися до них з проханнями про допомогу. Також варто скористатися послугами репетитора, який допоможе вам підвищити якість розмовної мови і який точно знає як швидко вивчити корейську мову.

15 thoughts on “Як швидко вивчити корейську мову з нуля самостійно

 1. Я хочу выучить корейский язык но время у меня нет я сильно хочу выучить корейский язык!!!! Помогите мне!❤
  Камила.

 2. Я дуже сильно хочу вивчити корейську мову но я не маю зараз можливості учитися чи можна самостійно дома онлайн заняття

 3. Дуже дякую за поради. Сподіваюсь допоможуть. І невеличке питання: Чи ви знаєте якісь групи де ще можна вчити корейську??

  1. Є дівчина Nadya’s Diary яка веде групу в телеграмі і має канал на ютубі де навчає корейській мові. Введіть її ім’я на ютубі, також в телеграм.

 4. Чудові програми, чисто для цікавості шукаю як швидко вивчити корейську мову з нуля, звісно картина пошуку в інтернеті печальна))

 5. Я хочу вивчити корейську, та я впевнена що це зроблю! Бо насправді вона мені подобається, і в мене насправді є стимул та мотивація на її вивчення. Я б хотіла пожити в кореї, але я чула що коли туди їдеш там є також бескоштовні курси для туристів 3 дні чи шось таке. Тому я вивчу і як турист відправлюся туди щоб перевірити і всяке таке. Я вирішила що почну 06.06.22 тому повернуся пізніше коливже буду знати хоть трішки

 6. Я хотіла завжди вивчити її щоб переїхати до Південної Кореї і там жити, але тільки що все перечитала і побачила що дома неможливо вивчити щоб поїхати і працювать там. Але чому не можливо? Я зразу перечитала і якось розгубилась і не розумію чи треба вчити чи ні?

  1. Якщо ви дуже хочете вчити Корейську мову почніть!
   Я зрозуміла,що якщо у мене не має можливості мати репетитора чи носія то я прийняла зараз ось такі рішення і роздуми:
   Якщо я хочу добитися свого результату,то це не значить,що я маю повчити просто так, бо мені лінь, головне якщо ви дійсно цього хочете, почніть вчити, запам’ятовуйте слова, вникайте,обмірковуйте, сядьте на одинці і поговоріть в голос Корейською мовою якісь речення, чи говоріть в кімнаті коли ви наприклад в кафе, і робіть речення, пропозиції . Вчить нові слова запам’ятовуйте, головне робіть це із ЦІКАВІСТЮ І ЗДІЙСНЕНЮ!!! Якщо ви дійсно хочете побувати у Кореї, то якщо у вас не має часу, ставте будильник і почніть вчити!
   Розумію,що складно вивчити саму,але якщо старатись і через розмовні програми вчити, я просто саме їх чекала,щоб знайти,повторюйте складайте нові речення які не складали і думайте на Корейскому!!! Успіху вам! 화이팅!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *